whatsapp

קולינריה לאירועים עסקיים

מזון ומשקאות, הם חלקים בלתי נפרדים מכל אירוע. לעיתים, נדמה שמקומם נדחק הצידה והם הופכים להיות די שוליים, אבל מי שמבין יודע, שאוכל טוב, הוא חוויה טובה וחיובית, הוא בלתי נשכח, ונותן טעם של עוד. יש לו חשיבות מכרעת לאופי ולמהות האירוע ולכן, יש לתת עליו את הדעת תמיד.

 

בין אם תרצו לערוך כנס עסקי של חצי יום (8:00-14:00) או כזה של יום מלא (8:00-17:00), יש להתאים את חבילת המזון והמשקאות לכנס. נכון, מלבד צרכים טכניים או מיתוג, יש להתאים חבילה של מזון ומשקאות לאירוע בצורה האידיאלית, מכיוון שהוא מתוקצב לא רק מבחינת המחיר, אלא גם מבחינת זמן.

 

אצלנו בLAGO יש חבילות כנס שונות שמותאמות לסוג האירוע העסקי שתבחרו לערוך. לאירוע חברה בסגנון מסיבה או רשמי יותר, חבילת הכנס האידיאלית היא בסגנון "צלחת מזלג". הכוונה היא שמדובר על ארוחות שאינן בסגנון ישיבה, על מנת לא להכביד על האווירה להשוות אותה לאירוע פרטי, כי אם ארוחת מינגלינג עם ישיבה אלטרנטיבית שתאפשר לשוחח, להכיר, להתקשר מבחינה מקצועית. קודם לכן, תיערך גם ארוחת בוקר מפנקת והפסקת קפה ועוגה.

 

באירוע חברה מלא, מדובר על אירוע שנערך בדרך כלל בערב, כמו אירועי גאלה למשל, ובו נערוך קוקטייל קבלת פנים, וארוחת ערב בהגשה.

לכל סוג אירוע קיים תפריט ובנק אפשרויות, כאשר כל המנות ניתנות לשינויים בהתאם לתקציב ולשדרוגים שתחפצו בהם. 

 

"פעמים רבות חברות הפקה ולקוחות קצה פונים אלינו לגבי אירועים ולא יודעים בדיוק מה הם צריכים או אמורים לתת מבחינה קולינרית" מסבירה רויטל יוחנן, מנהלת המחלקה העסקית במרכז הכנסים והאירועים LAGO. "אנחנו דואגים לתת להם את האופציות שמתאימות לסוג האירוע שהם מדמיינים".

 

חייבים לתת כאן את הדעת: כל מקום שמציע אירועים עסקיים ומכבד את עצמו, חייב להציע אפשרויות מתאימות ומותאמות לאופי של אירוע עסקי, מבלי לצפות שכל מה שמתאים לחתונה, יתאים גם לכנס מדעי גדול. "יש לא מעט חברות שרוצים ממש לפנק את העובדים שלהן, ולהראות להן שהן חשבו על כל פרט" מסבירה יוחנן. "בין אם מדובר בהפסקת כיבוד מיוחדת, במיני קוקטייל בסיום, או אפילו בהפסקות גלידה וארטיקים מדליקות בקיץ הם, אנחנו תמיד מקפידים לתת אופציות נוספות ולשמוע מה הרעיונות של עורכי האירוע".

 

 וזה בדיוק כל השוני. כשאורחים מגיעים לכנס, אחד הדברים הכי חשובים להם זה הרושם שהם מקבלים מהמקום, מארגון האירוע, ומאוכל. "האורחים נמצאים כאן יום שלם, הם רוצים לדעת שהם מקבלים את המירב ושהשקיעו בהם את המקסימום, ולא הגישו להם אוכל כדי לצאת מידי חובה. אנחנו כאן כדי לוודא שכל הפרטים הכי קטנים מטופלים, הן מבחינת כל נושא המזון ומשקאות".

 

יוחנן מספרת על אירוע חברה שנערך בעבר, של חברה שמתעסקת בייבוא מסין. האוכל? היה בדיוק בהתאם. אסייתי. "זה מה שנותן את הטאץ' האישי שלנו, כמארחים. אנחנו השקענו למשל באספרסו בר עם ברמנים שמוזגים, לעומת מקומות אחרים שמספקים עמדת קפה ותו לא. האירועים העסקיים אצלנו היא חטיבה בפני עצמה והיא מקבלת את כל הכבוד הראוי לה, בדיוק כמו אירועים פרטיים".

 

יתרון נוסף בLAGO הוא שני מטבחים, חלבי ובשרי, מה שמאפשר לשחק עם התפריט בהתאם לתעודת הכשרות כמובן. כך ניתן לפנק בגבינות איכותיות בארוחת הבוקר, וגם להרשים בארוחת צהריים בשרית, ובסופו של דבר לפנק את האורחים בקינוחים בעבודת יד, מתוך הקונדיטוריה שממוקמת במקום, "הכול בשביל לגרום למארגן האירוע להרגיש שהוא השקיע את המקסימום באורחים שלו, וגם לתת לאורחים שלו להרגיש שהשקיעו בהם עד הפרט האחרון, כיאה לאירוע עסקי איכותי ומוצלח".